Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24

Obraz „Kraków” Andrzeja Mleczki, koszulki Realu Madryt i FC Barcelony autografami złożonymi specjalnie dla WOŚP, mundur galowe górnika, potrójnie platynowa płyta Grzegorza Turnaua, przeloty paralotnią i balonem czy berło rektora Uniwersytetu jagiellońskiego – to tylko część z rzeczy, które zostały w tym roku wystawione na krakowskie licytację.

W tym roku, 10 stycznia, ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy będzie zbierać pieniądze w Krakowie. Wszystko po to, aby zakupić urządzenia medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Start o godz. 11:00

Płyta krakowskiego rynku znów zapełni się pozytywną energią i kolorowymi, uśmiechniętymi ludźmi, postaciami z bajek, przebierańcami.  Przez cały dzień odbywać się będzie wiele atrakcji: akcja „nawrzucaj Adasiowi„, nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Będzie można również spotkać kwestujących Marcina Dańca, senatora Jerzego Fedorowicz i wicemarszałka Wojciecha Kozaka.

Na krakowskim Rynku jak co roku zostanie ustawiona scena na której to będą się odbywać koncerty i licytacje. Zagrają m.in.: Michał Jelonek, Akurat, Krzywa Alternatywa i Pola Rise. Scena będzie ustawiona między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha. Koncerty rozpoczną się o godz. 16 i potrwają do 21.05. Tuż po 20 zgromadzeni widzowie tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które wy tym roku będzie symbolizował pokaz laserowo – świetlny.

 

Koncert na Rynku Głównym 

16:00-16:30 Krzywa Alternatywa
16:40-17:10 Kuba Jaźwiecki
17:20-17:50 Stonerror
18:00-18:30 Pola Rise
18:40-19:10 Piotr Wróbel
19:20-19:50 Akurat
20:00 „Światełko do nieba”

20:05-21:05  Jelonek

Oprócz koncertów na Rynku Głównym na chcących się włączyć w akcję WOŚP czeka wiele innych atrakcji. W centrum handlowym „Bonarka” odbędzie się także impreza, gdzie poza nauką pierwszej pomocy przeprowadzone zostaną działania edukacyjne w zakresie profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Będzie tam również mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Więcej info: http://www.bonarkacitycenter.pl/aktualnosci/w-bonarce-orkiestra-gra-i-edukuje


O 10:00 rozpocznie się gra miejska „W drodze na szczyt dobra”. Udział w niej mogą wziąć gruby od 3-5 osób. O 12 natomiast po raz kolejny będzie można razem z Orkiestrą pokonać pięciokilometrową trasę wzdłuż Wisły – Bieg Wielkich Serc.

Zapisy prowadzone są poprzez formularz: http://bit.ly/GraMiejska24
Więcej info: http://www.facebook.com/events/1277230085625809/


Na fanów motoryzacji czeka Motoorkiestra, czyli pokazy samochodów i motocykli, przejazdy quadami i możliwość poznania gwiazd ze świata rajdów. Wszystko na al. Pokoju 67 przy centrum handlowym M1.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/200765703596853/


Najdłuższy koncert WOŚP
Start: Dworzec Główny w Krakowie – odjazd o godzinie 9:31

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie już po raz szósty organizuje nietypowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza będzie miała charakter koncertu na żywo w jadącym pociągu, podczas którego przeprowadzana była by zbiórka pieniędzy przez członków Stowarzyszenia. Trasa pociągu: Kraków Główny – Tarnów – Stróże – Gorlice Zagórzany – Biecz – Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków Płaszów. Specjalnie dla mieszkańców Gorlic odbędzie się dodatkowy kurs do stacji Gorlice Zagórzany i z powrotem:) Muzyka na żywo, wiele atrakcji w miejscach które odwiedzimy na pewno wielu z Was zachęci. Kto był we wcześniejszych latach to wie że to niezapomniana przygoda. Biletem będzie dowolna wpłata do puszki.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/201385243530160/


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.