Sylwester 2016 – Kraków, Tarnów, Zakopane, Nowy Sącz

Już za kilkanaście dni na imprezach sylwestrowych żegnamy stary i witamy Nowy Rok 2016. Jeśli nie wybieramy się na zamknięte bale i imprezy chętnie wybieramy powitanie Nowego Roku na ulicach i placach gdzie władze miast organizują otwarte imprezy sylwestrowe.

W takim razie przyjrzyjmy się co czeka mieszkańców największych miast w Małopolsce.

Sylwester w Krakowie – dużo gwiazd ale bez pokazu fajerwerków.

Królowe i królowie polskiej sceny muzycznej zawitają 31 grudnia do Krakowa, aby hucznie powitać nadchodzący Nowy Rok wraz z tłumem mieszkańców i przyjezdnych. Hasło tegorocznego sylwestra to „Kraków – Miasto Królów”. Dzięki udanej zeszłorocznej współpracy miasta z telewizją TVN, transmisję tegorocznego miejskiego koncertu sylwestrowego ponownie powierzono tej stacji. Impreza rozpocznie się już o godzinie 19:00. Telewizyjna transmisja wystartuje godzinę później.

5 godzin muzyki non stop

Wśród gwiazd, które pojawią się na sylwestrowej scenie znajdą się m.in. Agnieszka Chylińska, Kayah, Zakopower, Wilki, Feel, IRA, Grzegorz Hyży, Red Lips, Maciej Maleńczuk & jazz for idiots. Znane i kochane przez Polaków przeboje będą grane bez przerwy przez 5 godzin! Miasto postawiło w tym roku na większą liczbę wykonawców, a tym samym na więcej zabawy. Oprawę taneczną widowiska zapewniAgustin Egurrola z grupą VOLT.

Koncert poprowadzą prezenterzy TVN: Agnieszka Szulim, Marcin Prokop, Patrycja Kazadi i Olivier Janiak.

Choć w tym roku na scenie będzie więcej gwiazd niż rok temu, to organizatorzy zrezygnowali z pokazu sztucznych ogni. Jak tłumaczą spowodowane to jest niepewną pogodą oraz skargami właścicieli pobliskich kamienic, którzy narzekali na pozostałości fajerwerków na ich posesjach po pokazie.


 

Sylwester w Zakopanym

Na Dolnej Równi Krupowej w ostatni dzień Starego Roku królować będzie muzyka etno/folk. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Zakopower, wcześniej zagra Tryptyk, na scenie pojawi się także znana i lubiana formacja Brathanki. Całość uzupełnią występy didżejów i pokazy laserowe. Imprezę ,która  rozpocznie się o 20:00, a zakończy o 1:00 już w Nowym Roku poprowadzi kabareciarz Mariusz Kałamaga  oraz dziennikarka telewizyjna Odeta Moro. W dni poprzedzające Zakopiański Sylwester na Krupówkach będzie można wziąć udział w specjalnej promocji. Do wygrania będą kubki z limitowanej serii Zakopiański Sylwester oraz zaproszenia do specjalnej strefy gości w pobliżu sceny. Osoby, które będą bawić się w strefie gości będą miały szansę wzięcia udziału w sylwestrowych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Wstęp na Dolną Rówień Krupową będzie bezpłatny. W sylwestrowej zabawie będzie mogło uczestniczyć 10 000 osób. Na miejscu będzie czynna strefa gastronomiczna.


Sylwester w Nowym Sączu – zabawa ale bez gwiazd.

Impreza dla gości i mieszkańców rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 22. Jako pierwsza zagra nowosądecka grupa No Brothers. Przed północą na scenie pod ratuszem pojawi się krakowski zespół Pora Wiatru.

Tuż przed północą wysłuchamy życzeń noworocznych prezydenta miasta, wzniesiony zostanie noworoczny toast i rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. W tym roku zapraszamy do wspaniałej zabawy przed ratuszem i oczywiście na sądeckim lodowisku, które otwarte będzie podczas trwania całej zabawy, która zakończy się około godziny 1.00.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.