Plany inwestycyjne na rok 2016 – Kraków

Znamy plany inwestycyjne na 2016 rok w Krakowie.

  • Największym wyzwaniem będzie budowa estakady kolejowej Zabłocie – Krzemionki.
  • Miejscy urzędnicy natomiast skupią się na walce ze smogiem, zagospodarowaniu i pielęgnacji terenów zielonych oraz drobniejszych inwestycjach, które mają poprawić komfort życia mieszkańców.
  • Powstanie też jeden naziemny parking przy hali KS Korona.
  • Ponadto rozpocznie się budowa kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów.
  • Jak już pisaliśmy wcześniej po 37 latach planowane jest również dokończenie budowy wieżowca – „szkieletora” przy rondzie Mogilskim.

Zgodnie z życzeniami mieszkańców jedną z ważniejszych dziedzin będzie zagospodarowanie i utrzymanie terenów zielonych. W projekcie budżetu zarezerwowano na to ok. 80 mln zł, z czego połowa będzie przeznaczona na wykupy terenów pod zieleń, a reszta na bieżącą pielęgnację, rewitalizację i zakładanie nowych parków.

Zagospodarowany na cele rekreacyjno-wypoczynkowe zostanie zalew Bagry. Prace obejmą: uporządkowanie terenów zielonych, budowę i modernizację ciągów pieszych, instalację oświetlenia i doposażenie w elementy małej architektury.

W tegorocznym budżecie miasta są też pieniądze na inne zadania, m.in. na drugi etap zagospodarowania parku Wiśniowy Sad, trzeci etap zagospodarowania parku Ratuszowego, pierwszy etap parku rzecznego Ogród Płaszów, zagospodarowanie skweru Konika Zwierzynieckiego, rewitalizację parku Lotników Polskich wraz z dobudową oświetlenia, rewitalizację skweru przy al. Grottgera i ul. Kościelnej, a także rozpoczęcie rewaloryzacji parku Bednarskiego i Wzgórza Lasoty, przebudowy parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich, zagospodarowania parku Duchackiego.

W tym roku wreszcie, po latach oczekiwania, ma powstać oświetlenie i ciągi piesze na dolnych bulwarach wiślanych: Czerwieńskim i Kurlandzkim. W tym roku ma się też zacząć urządzanie miejskiego parku na Zakrzówku. To wielkie przedsięwzięcie, które z początkiem roku miasto ma zainaugurować sfinalizowaniem zakupu terenu od prywatnego właściciela. Park powstanie za kilka lat.

/źródło: Dziennik Polski/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.