Piotr Maciej Prus – dziennikarz, pisarz, poeta, współwłaściciel „Pięknego psa”

Maciej Piotr Prus (ur. 1958 w Krakowie) – dziennikarz, pisarz i poeta oraz współwłaściciel klubu „Piękny Pies”

 

Urodził się w Krakowie, ale kilkanaście lat życia spędził w Paryżu i Toronto. Wykonywał wiele różnych zawodów, był m.in.ogrodnikiem. Jest autorem dwóch tomików wierszy, zbioru opowiadań Błędnik (2003), powieści Kukły (2005) oraz książki Wyznania właściciela klubu Piękny Pies (2009). Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Max”, a w latach 2000–2001 tygodnika „Przekrój”.

Obecnie jest współwłaścicielem krakowskiego klubu Piękny Pies. Wraz z Piotrem Bikontem prowadzą tam comiesięcznie odbywający się magazyn mówiony „Gadający Pies”, który został nominowany do nagrody Kulturalne Odloty w kategorii „Wydarzenie Roku 2011.

/wikipedia/

Okładka książki Wyznania właściciela klubu Piękny Pies
Okładka książki Wyznania właściciela klubu Piękny Pies

 

Książka Macieja Piotra Prusa nie jest jedynie opowieścią o Pięknym Psie, pierwszym spośród kultowych krakowskich pubów. Owszem, znajdziecie w niej opisy szalonych imprez w Psie i portrety malowniczych gości tegoż klubu: Rodziny Patologicznej, Poety Ogórka, telewizyjnych gwiazd i ciem barowych. Znajdziecie przygotowane specjalnie do tej książki rysunki bywalców m.in. Wilhelma Sasnala, Marcina Maciejowskiego czy Marcina Świetlickiego. Jednak Wyznania… to przede wszystkim studium opętania. Powieść o demonie alkoholu. Historia zmęczonego diabła, kapłana, karczmarza.

 

 

 

Piotr Prus to bez wątpienia ikona „hulaszczo-artystycznego” Krakowa. Obecnie klub „Piękny Pies” ma już trzecią lokalizację. Tym razem na krakowskim Kazimierzu przy ul. Bożego Ciała 9

zdjęcie profilowe użytkownika Klub Piękny Pies

 

https://web.facebook.com/Klub-Pi%C4%99kny-Pies-186177181423533/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.