Nieciecza – stadion w polu.

Stadion w Niecieczy zasłynął w Polsce dzięki wielkim inwestycjom w mały wiejski klub. Nieciecza ma bowiem zaledwie nieco ponad 700 mieszkańców i jednocześnie stadion o pojemności przekraczającej tę liczbę prawie trzykrotnie. To dzięki modernizacjom trwającym od 2007 roku. W ich ramach powstała główna trybuna z zapleczem technicznym, zadaszeniem i skromną lożą VIP. Termalica Bruk-Bet w piątek po raz pierwszy w ekstraklasie zagrała w Niecieczy. „Słoniki” zmierzyły się z liderem Piastem Gliwice (3:5).

Na inauguracyjnym spotkaniu było 2616 widzów. Czyli prawie 4 razy więcej niż mieszkańców.  Łączna pojemność stadionu– 4666 miejsc.

stadion Bruk-Bet

W 2015 klub własnymi nakładami zainwestował w całkowitą przebudowę areny. Od maja do listopada powstało nowe boisko, zainstalowano maszty oświetleniowe, powstały zewnętrzne ściany z elewacją, a w narożnikach ustawiono kasy. Przede wszystkim zmieniła się główna trybuna, która urosła i wypiękniała, spełniając wymogi Ekstraklasy.

Po 16-u kolejkach ligi zespół z Niecieczy jest na doskonałym 10 miejscu. Jak potoczy się historia tego klubu i stadionu. Zobaczymy. Pozostaje trzymać kciuki za sponsora i zespół. Do tej pory w polskiej ekstraklasie grały zespoły z małych miejscowości ale nigdy ta przygoda nie trwała długo.

Z Niecieczy do Tarnowa jest 20 kilometrów, trudno jednak spodziewać się, najazdu kibiców z tego miasta  i większe zaangażowanie oraz poczucie więzi z klubem. Będziemy obserwować frekwencję na meczach i rozwój tego zespołu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.