Najlepsze ścieżki biegowe w Krakowie

Lubimy sport i lubimy również biegać, więc przedstawiamy subiektywnie najlepsze trasy biegowe w Krakowie.

 

Trasa na Kopiec Kościuszki /2 km/

Trasa na Kopiec Kościuszki nie jest łatwa bo ciągle pod górkę, ale za to zbiega się bardzo przyjemnie. Biegaczy jest tam stosunkowo mało, ale za to dużo spacerowiczów. Trasa liczy około 2 kilometry wbiegając od ulicy Tadeusza Kościuszki. Fajne miejsce z pięknymi widokami na cały Kraków.

aleja waszyngtona

Krakowskie Błonia /3,5 km/

Błonia musiały znaleźć się na liście, ponieważ wszyscy,od czasu do czasu, biegamy na błoniach. O ile zimą biega się tam dosyć dobrze ( miasto dba o to żeby były odśnieżone), to latem jest tam walka o przetrwanie. Niesamowity tłok w sezonie letnim bo korzystają ze ścieżek miłośnicy biegania, jazdy na rolkach i to z różnym stopniem opanowania techniki. Błonia to również pokaz mody 🙂 biegowej i sportowej. Jedno okrążenie na błoniach to około 3,5 km.

Wały rzeki Rudawy /4 km/

Jedno z piękniejszych miejsc do biegania. Trasa jest bardzo długa i malownicza, kiedy robi się cieplej częściej odwiedzana, ale nie jest na niej bardzo tłoczno, biegnąc wzdłuż rzeki Rudawy można poczuć się jakby się było na wsi. Trasa od błoń do stadniny koni liczy około 4 kilometry.

Ścieżka do Tyńca /12 km/

Długa trasa, na której można się zmęczyć, prowadzi do klasztoru Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Piękne widoki urozmaicają bieg, trasa docelowo została zbudowana dla rowerzystów, ale jest tam dosyć dużo biegaczy i spacerowiczów. Jest to obszerna ścieżka, co jest jej wielkim plusem. Trasa liczy około 12 kilometrów zaczynając od Mostu Dębnickiego. Uwaga na rowerzystów.

Bulwary Wiślane /10 km/

Trasa wzdłuż Wisły, bardzo popularna, tłumnie odwiedzana przez turystów, spacerowiczów i rowerzystów. Plusem tego miejsca jest jej długość oraz malownicze widoki. Polecamy szczególnie w godzinach porannych. Cała pętla to ok 10 km.

Lasek Wolski /10 km/

Lasek Wolski idealnie nadaje się na długi trening ze względu na swoją wielkość, biega się w nim spokojnie i bez obaw, że wpadniecie na jakiegoś spacerowicza.Las Wolski stanowi kapitalną bazę treningową dla biegaczy i kolarzy. Przez las prowadzi kilka szlaków turystycznych i jeden rowerowy przez liczne wąwozy, jary czy obok wapiennych skał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.