KLUBOWO I ROZRYWKOWO

Alchemia – po prostu legenda. Klub Alchemia, od 1999 roku na krakowskim Kazimierzu na rogu Pl. Nowego i ul. Estery (popularnie zwanego „Żydem”).  Jeden z pierwszych (podobno drugi) w dzielnicy Kazimierz gdzie w latach gdzie raczej nikt sie nie zapuszczał po zmroku. Dziś to mekka knajpek i galerii. Miejsce doskonałe na przedpołudniową kawę oraz mroczne wieczory. Miejsce gdzie możemy wpaść na koncerty, spotkania i różnego rodzaju wydarzenia.


 

CoconCocon Music Club (ul. Gazowa 21) – Istniejący od 2001 roku Cocon Music Club to najlepiej rozpoznawalna marka w środowisku LGBT nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy. Nasz klub umieszczany jest jako highlight w większości przewodników dla turystów odwiedzających Kraków. Cocon to prawdziwy kombinat rozrywki, labirynt pomieszczeń, w których nowicjusze często się gubią. Nasza rada: umawiaj się z przyjaciółmi w konkretnym miejscu, inaczej możesz nigdy ich nie odnaleźć!


Forum to klubokawiarnia z ogródkiem nad brzegiem Wisły (ul. Marii Konopnickiej 28). Jedno z młodszych miejsc na mapie Krakowa ale także jedno z najpopularniejszych. Otwarte codziennie od śniadania do ostatnich dźwięków muzyki. Z menu pełnym kulinarnych niespodzianek oraz barem zaopatrzonym w unikalne piwa i alternatywne smaki. Idealne miejsce na lunche, brunche, grille, pikniki, spacery z psem, rowerowe wycieczki, spontaniczne spotkania, szalone potańcówki i leniwe leżakowanie (ogródek o pow. 1000m2 pomieści leżaki dla wszystkich znajomych i nieznajomych).


 

Jazz Rock Cafe – Klub legenda. Chyba każdy student pierwszego i drugiego roku musi przejść przez to miejsce. Piwnica tego klubu niezmiennie zaprasza mocnymi brzmieniami i zabawą do świtu. Dużo polskiej muzyki, szeroki wybór trunków, koncerty na żywo. Od kilku lat na parterze kamienicy przy Sławkowskiej 12 (1 minuta od Rynku Głównego) gdzie mieści się JRC możemy „przepaść” w ATYCAFE.

 


Prozak 2.0 – reaktywacja kultowego niegdyś krakowskiego klubu Prozak, tworzona przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją, pokochany przez topowych producentów, których sety przeciągają się zawsze do 5-7 godzin i trwają do następnego dnia. Prozak to ponad 600 metrów wypełnionych najlepszą elektroniką na dwóch niepowtarzalnych, zabytkowych poziomach. Znajdziecie go na Placu Dominikańskim 6 (plac przy ul. Grodzkiej, 1 minuta od Rynku Głównego). W Prozaku znajdziecie trzy sale taneczne, każda z inną muzyką, cztery bary ułatwiają obsługę spragnionych


Klubokawiarnia PAUZA – starannie ukryta na pierwszym piętrze, jest doskonałym miejscem do spędzania czasu i spotkań ze znajomymi – choć odnalezienie jej jest już samo w sobie nagrodą. Pauza mieści się na pierwszym piętrze stylowej XIX wiecznej kamienicy przy ul. Floriańskiej 18 w Krakowie.
Trzy sale, z czego w 2 regularnie prezentowane są wystawy fotografii, pomieścić mogą nawet 300 osób. Zwykle, jeżeli już ktoś tu dotrze, zostaje. Subtelne oświetlenie, minimalistyczny wystrój wnętrza, doskonała muzyka oraz regularne wystawy fotografii. To wszystko razem tworzy właśnie kombinację, która sprawia, że Pauza jest jednym z najbardziej cenionych miejsc w Krakowie. Bo czyż to nie miła odmiana – relaks na piętrze w Mieście Piwnic?


zetpete_logo

Zet Pe Te to dom kultury w wersji 2.0. Miejsce, w którym sztuka spotyka się z kulturą alternatywną i inicjatywą społeczną. To także kierunek rozwoju dla nowoczesnych projektów oraz przestrzeń zrzeszająca ludzi kreatywnych. Prowokujemy do działania, ładujemy pozytywne akumulatory twórczości i szerzymy miłość do odważnego głoszenia swoich ideałów w szeroko rozumianej kontrkulturze. Organizujemy i wspieramy wydarzenia artystyczne i kulturalne, które tworzone są przez ludzi dla ludzi.

Kraków, Dolnych Młynów 10