Marginalizacja dworca PKP w Nowym Sączu

W grudniu br. z rozkładu jazdy pociągów zniknie kilka połączeń na trasie Kraków – Nowy Sącz – Krynica. Wiele wskazuje na to, że przez nowosądecki dworzec PKP będzie przejeżdżać już mniej niż 10 par pociągów pasażerskich na dobę. jest to faktyczna marginalizacja połączenia kolejowego przez Nowy Sącz.

Wyremontowany kosztem ponad 9 milionów złotych dworzec kolejowy w Nowym Sączu (prace zakończono w grudniu ubiegłego roku) za kilka tygodni będzie jeszcze mniej uczęszczany, niż do tej pory. Władze Województwa Małopolskiego podjęły decyzję o zmniejszeniu liczby połączeń na kilku trasach, w tym Kraków – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica. Zmiany mają zostać wprowadzone 13 grudnia, kiedy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy na 2016 rok.

– Decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego o zmniejszeniu liczby połączeń na wybranych liniach komunikacyjnych była podyktowana ograniczonymi możliwościami finansowymi województwa. Wysokie koszty uruchomienia pociągów, niska frekwencja pasażerów przekładająca się na niewystarczające przychody i w konsekwencji wzrastający deficyt, spowodowały konieczność likwidacji części połączeń kolejowych, zarówno na liniach wewnątrz Województwa Małopolskiego, jak i na liniach stykowych z województwami ościennymi – potwierdziło nam Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.