Kraków: wypożyczalnia samochodów elektrycznych

  • Samorządowcy w Krakowie planują uruchomić wypożyczalnię samochodów elektrycznych
  • Termin uruchomienia usługi nie jest na razie znany.

Gmina Kraków ogłosiła kilka dni temu chęć przeprowadzenia dialogu technicznego i konsultacji w sprawie uruchomienia wypożyczalni samochodów elektrycznych. Po zasięgnięciu opinii ekspertów rozpocznie się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Szacowany termin realizacji projektu zostanie podany po 30 czerwca tego roku.

Zgodnie z planami w przyszłości w Krakowie będzie zlokalizowanych nawet 70 terminali z pojazdami na prąd, z czego maksymalnie 40 w centrum miasta wewnątrz II obwodnicy a poza nią kolejnych 30 stacji. Obsługiwać mają one co najmniej 100 samochodów w trzech klasach: 35 samochodów miejskich, dwuosobowych, 50 samochodów miejskich klasy A i 15 małych samochodów dostawczych.

Terminale mają zapewnić mieszkańcom możliwość samodzielnego wypożyczenia i zwrotu samochodu elektrycznego. Będą się one znajdować w specjalnie oznakowanych miejscach w pobliżu komunikacji zbiorowej, stacji wypożyczalni miejskich rowerów, parkingów oraz w obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.