Kraków: średnia prędkość jazdy to 45 km

  • Najszybszym do poruszania się samochodem miastem zimą jest Bydgoszcz
  • Czwarte miejsce ex aequo należy do Krakowa i Wrocławia – tam zimą kierowcy jeździli średnio 45 km/h.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali zimowe podsumowanie średnich prędkości w największych polskich miastach. Najnowsze porównanie pokazuje, że nastąpiła poprawa sytuacji na drogach w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania!

Najszybszym miastem zimą, spośród wszystkich analizowanych, okazała się Bydgoszcz. Średnia prędkość od grudnia do lutego w ciągu dnia wahała się tam w granicach 50 km/h w całym mieście. Na drugim miejscu uplasował się Lublin ze średnią prędkością 48 km/h. Gdańsk znalazł się na III miejscu, z wynikiem 46 km/h. Czwarte miejsce ex aequo należy do Krakowa i Wrocławia – tam zimą kierowcy jeździli średnio 45 km/h. O 1 km/h mniej można było rozpędzić się w Szczecinie i Katowicach, co umiejscawia te miasta na V miejscu. Najwolniejszym miastem zimą okazała się Warszawa. Tam w całym mieście samochody jeździły zaledwie ok. 41 km/h. Niewiele bardziej można było rozpędzić się w Łodzi i Poznaniu, gdzie średnia prędkość oscylowała wokół 42 km/h.

Niestety po rozpoczęciu remontów w południowym Krakowie średnia prędkość na pewno wyraźnie sie zmniejszy. Przynajmniej na najbliższe 3 miesiące.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych trasach od XII.2014 do II.2015 i od XII 2015 do II.2016. Prędkości były mierzone między godziną 07.00 a 18.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.