PILNE!- ustawa antysmogowa zaakceptowana przez Sejmik Wojewódzki

PILNE! – Sejmik województwa małopolskiego przyjął nową uchwałę antysmogową. Wprowadza ona w Krakowie całkowity zakaz stosowania tak zwanych paliw stałych do ogrzewania mieszkań i domów. Przepisy wejdą w życie od 1 września 2019 roku.

Przyjęta uchwała przewiduje całkowity zakaz palenia paliwami stałymi, w tym m.in. węglem i drewnem w kotłach, piecach i kominkach. Dopuszczone do stosowania zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy. Za uchwałą zagłosowało 19 radnych, 15 wstrzymało się od głosu.

Władze województwa i miasta uznały, że przyjęta uchwała doprowadzi do poprawy jakości powietrza w Krakowie w ciągu najbliższych lat.

 


 

post z 14.01

Już w piątek, 15 stycznia, Sejmik Województwa Małopolskiego zdecyduje o losach krakowskiej uchwały antysmogowej, o co od miesięcy apelowali mieszkańcy Krakowa i różnego rodzaju ruchy społeczne. Przyjęcie dokumentu to ogromna szansa na to, że w końcu będziemy mogli odetchnąć się świeżym powietrzem.

Głosowanie nad uchwałą odbędzie się na samym początku posiedzenia o godzinie 10:20 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56 w Krakowie, sala obrad, piętro VII).

Czekamy na decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.