Kominki nie znikną z Krakowa

  • Uchwalona pod koniec zeszłego roku uchwała antysmogowa zakłada wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w urządzeniach grzewczych.
  • Nie musi to jednak oznaczać rezygnacji z podziwiania naturalnego ognia w domowym kominku.

 

Optymalnym rozwiązaniem jest kominek na gaz, czyli w pełni proekologiczne paliwo. Urządzenie łączy w sobie cechy tradycyjnego kominka, zapewniając w pełni czyste spalanie, komfort obsługi oraz energooszczędność.

Osoby posiadające kominki gazowe chwalą sobie przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę, jaką zapewniają te urządzenia. Znika bowiem kwestia przechowywania opału oraz ciągłego sprzątania paleniska, a szeroki wybór wkładów i obudów umożliwia stworzenie zarówno tradycyjnej, jak i na wskroś nowoczesnej aranżacji kominka.

W zgodzie z naturą

Podczas spalania gazu powstaje nieporównywalnie mniejsza ilość substancji szkodliwych niż w przypadku spalania węgla czy oleju opałowego. Nowoczesna technologia zastosowana w kominkach gazowych wpływa na znaczne obniżenie emisji zanieczyszczeń, które przyczyniają się do powstawania efektu smogu

Klienci z naszego regionu coraz częściej podczas wyboru kominka pytają, w jaki sposób możliwe będzie używanie tradycyjnych urządzeń opalanych drewnem w związku z uchwałą antysmogową. Kominki gazowe wydają się najlepszą alternatywą w tej sytuacji. To także rozwiązanie dla miejsc, w których nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego wkładu grzewczego. To urządzenie w pełni ekologiczne, bowiem efektem spalania gazu w takim urządzeniu jest w zasadzie jedynie para wodna i dwutlenek węgla. Warto pamiętać, że gaz stosowany w tego rodzaju urządzeniach jest bezwonny, a nowoczesna technologicznie instalacja jego dostarczania, spełnia wszystkie przepisy o ochronie środowiska – mówi Piotr Szczepanik z firmy F.H.U. PROFIS – partnera handlowego firmy Kratki.pl – lidera w produkcji kominków i urządzeń grzewczych.

 

Kominek_gazowy_LEO_Fot_Kratki_pl
Kominek_gazowy_LEO_Fot_Kratki_pl

Bezpieczeństwo i prostota instalacji

Nowoczesne kominki gazowe to urządzenia zaprojektowane przede wszystkim z myślą o ekologii i bezpieczeństwie użytkowania. Urządzenia te mogą wykorzystywać jeden z dwóch źródeł gazu – gaz ziemny z przyłącza lub gaz LPG z butli. Od możliwości wykorzystania konkretnego rodzaju gazu zależy dobór urządzenia i montaż – Kominek gazowy nie wymaga obecności tradycyjnego komina. Wystarczy zamontować prosty przewód koncentryczny odprowadzający spaliny poza ścianę lub dach budynku. Instalację tę wykonuje osoba z odpowiednimi uprawnieniami, która powinna sprawdzić także wentylację w konkretnym pomieszczeniu. Dobrej klasy urządzenia posiadają certyfikat CE, który, gwarantuje bezpieczeństwo oraz poświadcza, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i zdrowia użytkowników – dodaje ekspert firmy F.H.U. PROFIS.

Komfort i naturalne piękno ognia

Instalacja kominka gazowego zapewnia komfort utrzymania stałej temperatury bez konieczności systematycznej obsługi urządzenia. Urządzenia te nie wymagają ciągłego uzupełniania opału, a podczas spalania nie powstaje popiół, co zdecydowanie ułatwia konserwację i ogranicza czas poświęcony na sprzątanie paleniska. W nowoczesnych kominkach istnieje także możliwość programowania temperatury dobowej – Uruchomienie kominka gazowego oraz obsługa odbywa się przy pomocy pilota. Swobodnie można kontrolować ilość oddawanego ciepła oraz wysokość płomieni. Dzięki specjalnej konstrukcji palników wygląd płomieni jest w zasadzie taki sam jak w kominkach na drewno. Dodatkowo wkład można wyłożyć drewienkami ceramicznymi lub ozdobnymi kamieniami, co zapewnia realistyczną wizję ognia – mówi Piotr Szczepanik. Nowoczesne modele występują w najrozmaitszych rozmiarach i kształtach – od kominków z przeszkleniem płaskim, trójstronnym, aż po narożne. Swobodnie można także wkomponować je w indywidualnie dobraną obudowę, pasująca do charakteru wnętrza. Dzięki temu kominek gazowy może być nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale także oryginalnym elementem dekoracyjnym, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak hotele, nowoczesne biura czy restauracje.


 

/materiał: kratki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.