Gwiezdne Wojny – pierwsze recencje po premierze

„Przebudzenie mocy”, kontynuacja Lucasowskiej sagi „Gwiezdne wojny” w reżyserii J.J. Abramsa od piątku w kinach. Zagorzali fani sagi od trzech lat obgryzali z nerwów paznokcie, zastanawiając się jak reżyser „Lost” i „Star Treka” poradzi sobie z legendarną serią. Mogą odetchnąć z ulgą.

 

Opinie widzów:

„Moc powróciła, mroku również odpowiednia była dawka, a wszystko co irytowało w  Nowej Trylogii zostało wyeliminowane. J.J Abrams wraca z przytupem do Kina Nowej Przygody znanego z części IV-VI. Tyle, że…. gdzieś już to wszystko widziałem. Za dużo nawiązań do „Nowej Nadziei” i generalnie recyklingu idei, odrobinę za mało nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na temat. Nowa część na pewno nie rozczarowuje, ale zostawia pewien niedosyt… Jednak z pewnością wylewa solidny fundament pod kolejne części.”

„Jedno jest pewne – Abrams i reszta znakomicie wywiązali się z niełatwego zadania. J.J., sam będąc fanem „Gwiezdnych wojen”, zrealizował film bardziej Lucasowski, niż zrobiłby to dziś pewnie sam Lucas. Albo inaczej – zrobił film, jaki chcieliby zobaczyć też i starsi fani, którym kierunek obrany w częściach I-III był nie w smak.”

„Mimo drobnych mankamentów „Przebudzenie mocy” powinno spodobać się i zagorzałym fanom serii, i wszystkim tym, którzy po prostu mają ochotę na dobre kino fantastyczno-przygodowe. Dostaną wszystko, a nawet trochę więcej.Podobno George Lucas powiedział, że nie pojawi się na premierze „Przebudzenia mocy”, bo czułby się tak, jakby szedł na ślub swojej byłej żony. Cóż, wcale mu się nie dziwię, bo trzymając się analogii – ten jej nowy facet jest od Lucasa dużo atrakcyjniejszy.”

„Jestem zadowolony,że nowa część wraca do klimatu pierwszej trylogii, jako 40-sto latek moge znowu wrócić do tamtych emocji. Polecam”

„Przebudzenie mocy” to kolejny po „Mad Max. Na drodze gniewu” film, który dowodzi, że klasyka zrobiona z miłością może dorównać oryginałowi. Nic nie wskazuje by Moc opuściła ekipę przy kolejnych dwóch filmach.

Facebook fanów nowej części: https://web.facebook.com/starwarsrocksmyworld/?pnref=story

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.