Dr. Anna Chrapusta – mikrochirurg

Jest ordynatorem Oddziału Oparzeń Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego Szpitala im.L.Rydygiera w Krakowie.

Małopolskie Centrum Oparzeniowo-Plastyczne, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej, w strukturach którego znajdują się Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, Oddział Oparzeń oraz poradnie specjalistyczne, współpracuje z innymi wiodącymi ośrodkami chirurgii ręki w Polsce. W ramach ogólnopolskiego dyżuru przyjmuje pacjentów z różnych regionów kraju. Tylko w 2014 r. w ramach tego ogólnopolskiego dyżuru replantacyjnego w Krakowie przeprowadzono ok. 90 replantacji i rewaskularyzacji kończyn górnych.
Od 13 lat pracuje również w prywatnej służbie zdrowia wykonując zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii dzieci i dorosłych. Wykonała ponad 10 000 operacji od 1993 roku. Ukończyła szkolenia z chirurgii plastycznej i estetycznej w Philadelphii, Wurtzburgu i Sztokholmie. Oprócz klasycznego zakresu chirurgii plastycznej zajmuje się leczeniem wad wrodzonych rąk i konsekwencji oparzeń u dzieci i dorosłych.

 

Ostatni spektakularny sukces to operacje w nocy z 16 na 17 listopada. Była to pierwsza w Polsce replantacja obu dłoni jednocześnie. Ręce młodego mężczyzny na wysokości nadgarstków odcięła maszyna do cięcia blachy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.