Bóg Wie Co – polski design na Krowoderskiej 28

  • BÓG WIE CO – polska marka odzieży i akcesoriów
  • sklep i galeria w Krakowie, ul. Krowoderska 28

Nie chcemy chodzić w tych samych ciuchach kupowanych w „sieciówkach”, chcemy się wyróżniać, szukamy oryginalnych ubrań i dodatków. Coraz więcej do zaproponowania mają rozwijające się przedsięwzięcia młodych polskich projektantów i zarazem przedsiębiorców. Rośnie również świadomość konsumencka dotycząca warunków pracy w firmach sieciowych które produkują głównie ubrania w takich krajach jak Bangladesz, Pakistan czy Chiny jak również chęć wspierania polskiej przedsiębiorczości.

 

 

Idąc ulicą Krowoderską pod numerem 28 znajdujemy sklep-galerię o zaskakującej nazwie BÓG WIE CO.

 

 

krowoderska-28-polska-marka-bog-wie-co-polish-design-krakow


 

Rozmawiamy z Sonią Świacką – założycielką marki BÓG WIE CO.

POMYSŁ.

Pomysł ewaluował. Najpierw myśleliśmy tylko o T-shirtach, ale od razu zaczęły powstawać sukienki. T-shirt, bluza i sukienka to były trzy pierwsze produkty, które wyszły jednocześnie. Z miesiąca na miesiąc poszerzaliśmy asortyment. Do dziś pojawiło się kilkanaście modeli sukienek, spódnice, spodnie, sweterki, bluzki, także marynarki i płaszcze. Co jakiś czas wypuszczamy tez jakieś nowości do akcesoriów.

Swojego czasu można było u nas dostać także specjalną kolekcję dżemów o 7 różnych smakach i nazwach np. „Dżem jak co dżem”, „Dżem nasz powszedni”, „Dżemtelmen”, a nawet słoiczek sosu chilli o nazwie „Chilli S.O.S”. Lubimy zabawy słowem. Lubimy współpracować z innymi lokalnymi markami. Na przykład dżemy powstały jako kooperacja ze Stowarzyszeniem, które zatrudnia osoby niepełnosprawne w Policach pod Szczecinem. Wtedy działaliśmy głównie w Szczecinie. Teraz działamy więcej w Krakowie i współpracujemy z lokalnymi producentami np. ze szwalnią, drukarnią, hafciarnią czy z Anią, która ręcznie wykonuje biżuterię.

dzem-session-bog-wie-co

PRODUKT.

Szyjemy wyłącznie z polskich materiałów, wszystko powstaje w Polsce. W różnych miastach. Najchętniej współpracujemy z „sąsiadami”, ale nie zawsze się da – mam tu na myśli specjalizacje. Np. nerki szyjemy w Częstochowie, bo tamtejsza szwalnia się w tym specjalizuje i robi to solidnie. Wiele jednak rzeczy powstaje „ręcznie”. Na jednej maszynie, przez jedną osobę od początku do końca. Tak powstają np. wszystkie kosmetyczki, torby na ramię, kopertówki, kominy, a nawet płaszcze. Dbamy o szczegóły, niektórymi detalami zaskakujemy klientów. Są nimi np. cytaty z Biblii, które umieszczamy na metkach przyczepionych do produktów.

plaszcz-kieszen-szary-jodelka-bog-wie-co

NAZWA.

Nazwa marki to połączenie utartego potocznego znaczenia „nie wiadomo co” z głębszym pierwotnym rozumieniem dosłownym. To dosłowne można medytować w nieskończoność… Lubimy dodawać hasło „Nie musisz wiedzieć wszystkiego – Bóg wie co”. To ma inspirować do zaufania Opatrzności, do poluzowania postawy kontrolowania wszystkiego. Bez przekonania, że „Bóg wie co”, ciężko jest żyć w poczuciu bezpieczeństwa. Tak więc przypominamy o takiej możliwości i zachęcamy 🙂 .

 

bluzosukienka-granat-z-rozem-bog-wie-co

 

PLANY.

Co do planów na sprzedaż, nie lubię o tym mówić, bo planowanie sprzedaży to nasza pięta achillesowa. Z wielkich planów nieraz wyszło nam nic, a z malutkich kroczków tip-top z reguły coś nam wychodzi.

Chcielibyśmy otworzyć takie miejsce, gdzie byłaby nasza odzież z akcesoriami i do tego stoliki przy fotelach, kawa, herbata, ciasto. Najchętniej jeszcze książki do poczytania. Takie miejsce do zatrzymania się na dłuższą chwilę. To pozostaje na razie w sferze marzeń, gdyż obracamy małym kapitałem i działamy, jak już wspominałam, małymi krokami.

 

t-shirt-bez-bog-wie-co

 

GDZIE.

Jesteśmy na rynku od grudnia 2013 roku. Zaczęliśmy od sklepu internetowego, potem po ok pół roku powstał butik w Szczecinie. Od kwietnia 2016 jesteśmy na Krowoderskiej w Krakowie. Butik jest mały, przytulny, jest kanapa, muzyczka w tle, trochę „domowo”.

 

BIZNES.

Co się najlepiej sprzedaje? Oczywiście to zależy od pory roku i klienteli. W Krakowie są to rzeczy proste i klasyczne. Szczególnie jeśli chodzi o ubrania. Z akcesoriów najlepiej idą wzorzyste kosmetyczki. Mężczyźni lubią białe T-shirty i szare bluzy. To tak dużym ogółem. A my właśnie najbardziej lubimy wyjątki 🙂 .

 

bluza-czarna-meska-bog-wie-co-2

bluza-damska-szara-logo-w-jezykach-kopertowka-blekit-bog-wie-co

sukienka-szara-torba-bog-wie-co

 

Dziękujemy i pozdrawiamy. Życzymy dalszych sukcesów.

Nasze hasło na dziś – dajmy zarobić naszym projektantom i wytwórcom – kupujmy polskie ubrania, które są naprawdę są dobrej jakości!


BÓG WIE CO to marka odzieży i akcesoriów, która łączy lokalną produkcję i świadomy handel z awangardowym stylem i wysoką jakością wykonania. Estetyka produktów odzwierciedla potrzebę prostoty i wygody, wnosząc jednocześnie unikalny zestaw kolorów i wyraźną grafikę. Nazwa BÓG WIE CO jest grą słów pomiędzy „nie wiadomo co” a głębszym znaczeniem, interpretowanym przez twórców marki w duchu chrześcijańskiego zaufania.


Marka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą jakość i świadomą umiarkowaną konsumpcję. Powstała w grudniu 2013 roku w Szczecinie. Jednym z założeń jest sprawiedliwy handel, który wyraża się w przekonaniu, że człowiek jest ważniejszy od zysku. BÓG WIE CO rozszerza tę zasadę i ogranicza cały proces produkcji do lokalnych zakładów, aby uniknąć generowania zysków na tańszej sile roboczej (Azja) oraz pokazać prawdziwą wartość produktu (jego cena odzwierciedla pracę nad nim kilku osób, a nie tylko marżę pośrednika).


BÓG WIE CO

adres sklepu: www.bogwieco.com

Kraków, ul. Krowoderska 28

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.