12 Krakowski Bieg Sylwestrowy

12. Krakowski Bieg Sylwestrowy zostanie zorganizowany przez Gminę Miejską Kraków/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans tradycyjnie w ostatni dzień roku. Start i meta na Rynku Głównym. Początek sportowej rywalizacji na wesoło 31 grudnia o godz. 12.00. Uczestnicy przebiegną 5 km („Smocza Piątka”) lub 10 km („Radosna Dziesiątka”).

Dodatkową atrakcją jest konkurs na najciekawsze stroje.

Konkursowe Jury wybierze triumfatorów w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Tegoroczną nowością jest klasyfikacja na najlepsze przebranie w ramach akcji „Bezpiecni” – dla osób, których strój nawiązywał będzie do akcji związanej z likwidacją niskiej emisji w Krakowie.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorący posiłek, napoje i słodycze, a panie powitane zostaną różami.

Uwaga! W porównaniu z ubiegłoroczną edycją Krakowskiego Biegu Sylwestrowego nastąpi zmiana miejsca startu/mety. Tym razem brama wyznaczająca początek i koniec trasy będzie się mieścić na odcinku pomiędzy ul. Sienną a ul. Grodzką.

Szczegóły znajdują się w regulaminie imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.